5 راه که استاندارد زندگی شما را ارتقا میدهد

کیفیت زندگی هر شخص انعکاسی از استانداردهایی است که او در زندگی خود دارد. فردی ممکن است با داشتن پول فراوان فقیر باشد. فقیر بودن تنها به نداشتن پول نیست، فقر ذهنی به داشتن استاندارد پایین در زندگی هر فرد بر میگردد. وقتی صحبت از استاندارد های پایین زندگی می شود منظور نداشتن لذت های فوق العاده لوکس افراد ثروتمند نیست، هدف افکار ضعیف است. میتوان صرف نظر از مقدار پولی که دارید کیفیت زندگی خود را بالاتر ببرید. در این مطلب 5 فاکتور مهم در بالا بردن استاندارد زندگی را با هم مرور خواهیم کرد.

1. سلامتی

طبق آمار مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در سال 2012 از هر چهار نفر یک نفر دچار بیش از دو مشکل مزمن بوده است. در سال 2015 بیش از %79 از افراد بزرگسال توجهی به فعالیت های بدنی خود نداشته که این موضوع باعث شده که از هر 3 نفر حداقل 1 نفر دچار یکی از انواع بیماری های قلبی شده باشد. واضح است که بسیاری از مردم از سلامت فیزیکی برخوردار نیستند و وجود بیماری در بین آنها به یک موضوع مشترک بدل شده است. سیگار کشیدن، خوردن غذاهای ناسالم و زیاد خوردن و بی تحرکی از عوامل بروز چنین مشکلاتی است. اگر میخواهید در بدن خود احساس مثبتی داشته باشید و خوب زندگی کنید باید به سلامتی و تناسب اندام خود توجه زیادی کنید. استاندارد های سلامتی خود را با خوردن غذاهای سالم، تمرینهای بدنی، خواب مناسب و داشتن آرامش در رسیدن به اهداف بالا ببرید.

2. سرمایه

اگر میخواهید کیفیت مسائل مالی را در زندگی خود بالا ببرید باید روش صحیح مدیریت منابع مالی را در زندگی خود بیاموزید. صرف کردن عاقلانه ی پول، کنترل هزینه ها، صرفه جویی برای مواقع ضروری و سرمایه گذاری صحیح از روشهای مدیریت درست مخارج و هزینه است. میتوان بدون هزینه کردن درباره ی خدماتی که باعث بهبود زندگی میشوند هم مقرون به صرفه زندگی کرد. از مخارج اضافی و خرید های بیش از حد دوری کنید، اما از خرج کردن پول برای عزیزانتان دریغ نکنید. میتوانید پول بیشتری را برای تبدیل خود به فردی ارزشمند صرف کنید و دست به انجام کارهای خارق العاده بزنید و مدام در پی بهتر شدن باشید. وقتی استاندارد های کاری خود را بالا ببرید نتیجه خواهید گرفت. نقاط قوت خود را پیدا کنید و برای رشد جامعه از آنها استفاده نمایید، از خلاقیت و تفکر برای تضمین جایگاه خود و تربیت نیروی کار آینده بهره ببرید.

3. روابط موثر استاندارد زندگی شما را ارتقا میدهد

داشتن رابطه با افراد جدید خوب است اما، اگر نتوانید مراقب اطرافیانتان که شما را احاطه کردند باشید، در همان حد متوسطی که هستید خواهید ماند. استاندارد های خود را با دیگران مقایسه نکنید، بلکه با پیدا کردن افراد موفق تر سعی کنید زمینه ی رشد خود را فراهم آورید. مراقب افراد حسود، خود خواه، خود شیفته و پرخاشگر باشید، این نوع شخصیت ها مانند خون آشام انرژی شما را نابود میکنند. اطراف خود را با افرادی که شما را قبول دارند و برایتان احترام قائل هستند و میتوانند الهام بخش شما باشند پر کنید. همه ی افراد کامل نیستند و دارای نقاط ضعف و قوت متفاوتی اند، یاد بگیرید آنها را همانطور که هستند بپذیرید و به رشد و پیشرفت یکدیگر کمک کنید. بالا بردن استاندارد ارتباط با دیگران شامل توجه، علاقه و تلاش برای داشتن روابط موثر با آنهاست.

4. انضباط شخصی

یک انتخاب کوچک روزانه پایه ی استاندارد شما را تعیین میکند. به وسوسه ها واکنش نشان ندهید، همیشه وقت برای شبکه های اجتماعی، بررسی اخبار، خوردن غذاهای ناسالم، ورجه وورجه کردن، خرید وسایل غیر ضروری، اتلاف وقت و زندگی در گذشته وجود دارد. شما باید آنها را درست تشخیص دهید و قبل از اینکه به شما صدمه بزنند حذفشان نمایید. توجه به وسوسه های نادرست یعنی بی‎توجهی به آینده و مواجهه ی درست با آنها نشانه ی عقلانیت شماست. زمانی که با یک موضوع درست مواجه میشوید آن را تایید و انجام دهید و به اعتماد به نفسی که دارید افتخار کنید. مجبور نیستید تمام لذتهای زندگی را رها کنید، میتوان در آرامش از آنها لذت برد. برای خود تعادل ایجاد کنید ولی از حد مجاز فراتر نروید.

5. طرز تفکر مثبت باعث ارتقای کیفیت زندگی میشوند

این افکار شماست که آنچه انجام می‎دهید را تعیین میکند. اگر میخواهید کیفیت ذهنی خود را ارتقا ببخشید خود را در محیطی قرار دهید که برای ذهن شما مفید باشد. الگوهای ذهنی مخرب منجر به افسردگی، نگرانی و اضطراب میشود. مربی زندگی خود باشید و از حس اعتماد به نفس خود برای الهام گرفتن و قدرتمند شدن استفاده کنید. اکثر مردم درک درستی از توانایی های خود ندارند و فکر میکنند فرد کار آمدی نیستند. اگر بتوانید استاندارد های ذهنی خود را بالا ببرید هرگز از شکستهای زندگی شکایت نخواهید کرد، موانع را فرصتی برای رشد بیشتر خواهید دید و به جای حسادت به دیگران برای رقابت سالم با آنها تلاش میکنید.

منبع: medium

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *