چرا من تصمیم گرفتم در نیوزیلند ادامه تحصیل بدم؟

صحبت کردن از تجربه ی تحقیق برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، میتونه تجربه ی استرس زایی باشه. چیزهای زیادی وجود داره که باید بهشون توجه کنید؛ مثلا اینکه قصد دارید تحصیلتون رو تا چه مقطعی ادامه بدید، در چه کشوری و چه دانشگاهی می خواید تحصیل کنید. تصمیم خیلی مهمیه، و یک گزینه دیگه هم که وجود داره ولی خیلی ها بهش توجه نمی کنن اینه که در کشور خودتون تحصیل کنید بهتره یا در خارج از کشور تحصیلاتتون رو ادامه بدید. در ادامه براتون توضیح میدم که چرا من تصمیم گرفتم برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشدم در رشته ی تجارت و مدیریت به نیوزیلند بیام. وقتی که من داشتم به این فکر می کردم که چه دانشگاهی رو برای ادامه تحصیلم انتخاب کنم، کانادا، انگلیس، اروپا و استرالیا جز اهداف محبوبم بودن. هر کدوم از این ها دلیل های وسوسه کننده ای داشتن که من رو به تحصیل در اونجا ترغیب می کردن، اما نهایتا من احساس کردم که نیوزیلند برای شخص ماجراجویی مثل من بهترین گزینست. و از وقتی که به اینجا اومدم هرگز به گذشته و اینکه کاش تصمیم دیگه ای گرفته بودم فکر نکردم. اگه فکر میکنید که به تحصیل در نیوزیلند علاقه مندید، من در ادامه چند دلیل اصلی که باعث شده تصمیم بگیریم در “سرزمین ابرهای سفید” بمونم رو براتون میگم.

من می تونم در سرزمین میانه ادامه تحصیل بدم

این مورد رو به عنوان اولین دلیل گفتم، چون می دونم برای اکثر شماها هیجان انگیز و جذاب خواهد بود. من از طرفداران “ارباب حلقه ها” و “هابیت” هستم که هر دوتای اونها در نیوزیلند فیلم برداری شدن. من وقتی که اون فیلم ها رو دیدم به خودم گفتم “حتما باید یک روز به اینجا برم.” اصلا نمی تونم تصور کنم که من الان اینجا هستم و همه چیز به همون اندازه که در فیلم دیدم، زیباست. اگه شما هم به اندازه ی من مشتاق هستید که جایی که ماجرای فرودو از اون جا آغاز شد رو ببینید، باید نیوزیلند رو در بین انتخاب هاتون برای ادامه تحصیل قرار بدید. وقتی که به اینجا بیاید، دیدن هابیتون (مکان فیلم برداری ارباب حلقه ها و هابیت) از الزاماته.

در اینجا می تونم از آموزش عالی و با کیفیت بهره ببرم

برای من هم مثل اغلب دانشجویان آمریکای لاتین، نیوزیلند انتخاب اول نبود. اما با تحقیقات گسترده ای که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که کشور پرنده های کیوی نه تنها یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان رو داره بلکه چندین دانشگاه معتبر بین المللی هم در خودش جا داده. بدون شک برای من، گرفتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته بازاریابی و مدیریت در دانشگاه وایکاتو، یک مزیت عالی در رزومه تحصیلیم به حساب میاد چون وایکاتو به عنوان دانشگاه مدیریت دارای اعتبار سه گانه هست. استادان نیز در این جا به شما کمک میکنن تا مهارت های تفکر انتقادی رو در خودتون تقویت کنید. اونها از شما انتظار دارن در مباحث کلاسی شرکت کنید و در طول کلاس فعال باشید. از شما می خوان که با در نظر گرفتن دیدگاه های مختلف نظرات و عقاید خودتون رو بیان کنید. بعد از سه ماه بودن در این جا در مورد مطالعات و درس هام به طور متفاوتی فکر میکنم.

نیوزیلندی ها از دوست داشتنی ترین مردم در جهان هستند

قبل از اینکه وسایلم رو جمع کنم و به اینجا بیام، در مورد نیوزیلندی ها خوندم که مردم مهربونی هستن و با خارجی ها دوستانه رفتار میکنن، اما واقعا نمی دونستم از برخورد اونها چه انتظاراتی باید داشته باشم. بعد از گشت سه ماه با خوشحالی میتونم بگم که من در اینجا با مهربون ترین و ساده ترین مردم دنیا ملاقات کردم. مردم اینجا همیشه مایل هستن به تازه وارد ها کمک کنن و صادقانه بگم از روز اولی که به اینجا اومدم، احساس میکنم در کشور و خونه ی خودم هستم.

اینجا در حال تجربه ی چیزهای جدید هستم

یکی از چیزهایی که من وقتی داشتم از آمریکای لاتین به نیوزیلند میومدم بهش فکر نکردم این بود که، چقدر زندگی کردن در اینجا میتونه تفاوت های جزئی زیادی داشته باشه. برای مثال وقتی میخواستم دفعه اول رانندگی کنم، شگفت زده شدم از اینکه مردم از سمت چپ جاده رانندگی میکنن در حالی که در کشور من از سمت راست جاده رانندگی میکنن. همچنین چراغ های راهنمایی رانندگی یک دکمه مخصوص برای عابر پیاده دارن.

اینجا در تابستان روزها طولانی تر هستند. شاید یکی از چیزهایی که من هر روز بهش توجه میکنم علاقه ی شدید مردم اینجا به چایی باشه در حالی که من به شخصه مثل اغلب مردم وقتی به خونه بر می گردم قهوه رو ترجیح میدم. کشف کردن تفاوت ها بین کشور نیوزیلند و کشور خودم برام خیلی جالب و هیجان انگیزه. شما هم می تونید همچین تجربه ای رو داشته باشید اگه به یک کشور دیگه برای ادامه تحصیل سفر کنید.

در اینجا میتونم با مردمی از سراسر جهان ملاقات داشته باشم

برای کشوری به این کوچیکی عجیبه ولی باید بگم که نیوزیلند یک ترکیب واقعی از همه ی ملیت ها رو داره. بنابراین اگه دوست دارید با فرهنگ های مختلف آشنا بشید و تجربه ی زندگی در فرهنگ های مختلف رو داشته باشید، ادامه تحصیل در اینجا برای شما بهترین گزینست. من، اینجا دانشجویانی از سراسر جهان رو دیدم و خوشحالم که میتونم بگم از هر کشوری یک دوست دارم.

مسلما دلایل خیلی بیش تری وجود داره که من نیوزیلند رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردم، من حتی از مناظر زیبا و چشم اندازهای فوق العاده اینجا نگفتم. اما امیدوارم چیزهایی که گفتم تا حدودی براتون مفید واقع شده باشه و شما رو تحت تاثیر قرار داده باشه. خلاصه اینکه من واقعا از اقامت و تحصیل در اینجا لذت می برم، و بهتون قول میدم اگه شما هم اینجا رو به عنوان مقصدتون برای ادامه تحصیل انتخاب کنید از هر لحظه ی اون لذت ببرید.

منبع: topuniversities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *