با احساس خجالت در محل کار چه کنیم؟

محل کار مکانی است که تقریبا ما خیلی از ساعات در طول روز را در آنجا میگذارنیم. اگر در محیط کار احساس خجالت کنیم ممکن است که باعث شود علاوه بر اینکه در کار خود موفق نخواهیم شد، به فردی گوشه گیر و تنها بدل شویم. بسیاری از افراد هستند که در محیط کار خود احساس خجالت کرده و از همکاران خود دوری می کنند. امروز ما چند راهکار را بیان کردیم تا به شما کمک کنیم که بر این حس غلبه نمایید و در محل کار بین همکاران خود نفوذ کنید و در نهایت بتوانید فردی موفق باشید.

اعتماد به نفس داشته باشید

وجود این حس در هر افراد ممکن است دلایل مختلفی داشته و عدم اعتماد به خود می تواند مهم ترین معضل برای هر فرد باشد. در این مواقع باید نقاط قوت و ضعف خود را پیدا کنید. هیچ وقت خود را با دیگران مقایسه نکنید. افراد نسبت به یکدیگر متفاوتند، یک هدف برای خود در نظر بگیرید و تمام تلاش خود را برای محقق شدن آن به کار بگیرید.

قدرت درک خود را بالا ببرید

برای اینکه کسی در محل کار خود احساس خجالت نکند، باید تا جایی که می تواند با محیط و افرادی که در اطرافش هستند ارتباط برقرار کند. بنابراین بهتر است که خود را با هر چیزی که در محل کار با آن سروکار دارد وفق دهد. اهداف شرکت را شناخته، با ماموریت ها و چشم اندازهای مجموعه آشنا شوید. هنگامی که مشغول فعالیت در یک شرکت هستید، سعی کنید اصول اخلاقی و ارزشهای مهم برای آن مجموعه را درک کنید.

روابط اجتماعی خود را گسترش دهید

این که فقط به فکر انجام وظایف شغلی خود باشید شاید باعث موفقیت و پیشرفت شما در کار گردد، اما یک روال خسته کننده و یکنواخت را ایجاد می کند. توصیه می شود علاوه بر انجام امور شغلی خود با همکارانتان مراودات غیر کاری بیشتری داشته باشید، باهم وقت بگذرانید و خارج از محل کار دور همی های دوستانه ترتیب دهید. وقتی که شما خارج از محدوده کاریتان روابط اجتماعی خود را گسترش دهید این موضوع به شما در غلبه بر حس خجالت کمک می کند. داشتن روابط غیر کاری با همکارانتان راهی مناسب برای اجتماعی تر شدن شماست.

دوستان جدید پیدا کنید

در مورد اینکه مشکلی به نام خجالت کشیدن باعث رنجش شما می شود به دوستان نزدیک خود اعتماد کرده و با آنها صحبت کنید. دلگرمی و بازخورد مثبتی که از دوستان و بستگان دریافت می کنید به شما در افزایش اعتماد به نفس و بهبود شخصیتتان کمک بزرگی خواهد کرد. دوستان جدید برای خود دست و پا کرده و با آنها صمیمی و صادق باشید.

تا می توانید بخندید

محیط کار خود را با حس طنز ادغام کنید و سعی کنید از زمانهایی که در دفتر کار خود هستید لذت ببرید. از جوک خوب حسابی لذت ببرید و از صمیم قلبتان به آن بخندید. طوری رفتار کنید که از نظر دیگران فردی دوست داشتنی به نظر برسید، نه فردی که بسیار افاده ای است. برای اینکه بتوانید بر حس خجالت زدگی خود غلبه کنید باید از درون خود بیرون بیایید.

فردی خونسرد و آرام باشید

چنین افرادی سعی می کنند قوانین را رعایت کنند، اما نه زمانی که بیش از حد باعث بسته شدن دست و پایشان شود. گاهی اوقات قوانین را زیاد جدی نگیرید و باعث شوید با این کار فردی طناز و دوست داشتنی به نظر بیایید. کمی با قوانین شوخی کنید و گاهی اوقات آنها را نقض کنید، حتی می توانید در عدم اجرای قوانین کمی ریسک کنید. سعی کنید تا می توانید از زندگیتان نهایت لذت را ببرید و نگرش و رفتاری مثبت را الگوی خود قرار دهید. خجالت را کنار بگذارید و از همین حالا زندگی متفاوت خود را شروع کنید.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *