در شروع سال تحصیلی چه آمادگی هایی لازم است؟

برای اینکه یک سال تحصیلی موفقیت آمیز را پشت سر بگذارید می توانید دستورالعمل هایی را برای آمادگی بیشتر خود تعریف کنید. این برنامه ریزی می تواند شامل گفتگو با والدین و ارتباطات در مدرسه باشد، همچنین می تواند شامل آماده کردن ابزارهایی مختلف برای راهنمایی شما باشد مانند: لیست کارها و برنامه ی هفتگی که کمک می کند تا نیازهای روزانه ی خود برای مدرسه را فراموش نکنید. ایجاد یک برنامه ریزی دقیق و درست استرس شما را کاهش می دهد، همچنین باعث می شود که وقت اضافی خود را برای انجام فعالیت های متفرقه بگذارید و مطمئن شوید که تمام کارهای خود را انجام  داده اید.

شناسایی ابزار مدیریت زمان برای سال تحصیلی جدید

مدیریت زمان به ابزار های بسیار خاصی نیاز ندارد، اما اگر همین موارد را در اختیار نداشته باشید همه چیز هدر خواهد رفت. چند ابزار ساده می تواند دانش آموزان را در مسیر درست مدیریت زمان برای تمام طول تحصیلی قرار دهد. می توانید با یک تقویم دیواری ساده و چند برچسب رنگی این کار را انجام دهید.

  • یک تقویم دیواری بزرگ را در اتاق مطالعه و در نزدکترین مکان به خود قراردهید.
  • برای هر درس یک رنگ و کد را انتخاب کنید، مثلا برای درس ریاضی رنگ سبز و برای درس تاریخ رنگ زرد را درنظر بگیرید.
  • روزهایی را که امتحان دارید با یک بر چسب رنگی مناسب بر روی تقویم علامت گذاری کنید تا همه بتوانند آن را ببینند.

تقویم دیواری بزرگ یک ابزار مناسب برای مدیریت زمان است. چند ابزار دیگر را پیدا کنید تا به شما کمک کند که خود را برای سال تحصیلی جدید آماده کنید.

انتظارات را پیش بینی کنید

یک ایده خوب آماده شدن برای سال تحصیلی جدید این است که، انتظاراتی را که در آینده ممکن است مدرسه از شما بخواهد را پیش بینی کنید. یک نگاه کلی به مباحث علوم، ریاضی، علوم اجتماعی و زبان بیندازید تا در آینده نگران مسائل درسی خود نباشید. انجام دادن این کار باعث  می شود که در ذهن خود یک چهارچوب کلی از آنچه پیش رو دارید ایجاد کنید.

سازماندهی کردن با استفاده از رنگ های مختلف

اگر شما جز آن دسته از افراد باشید که منظم هستید و همیشه کارهایتان را درست سازماندهی می کنید، یک قدم جلوتر از دیگران قرار دارید. بسیاری از دانش آموزان و والدین می توانند برای سازماندهی کردن از ابزارهای مختلف استفاده کنند. یکی از بهترین ابزارها برنامه ریزی با استفاده از رنگهاست، که برای انجام تکالیف و نگهداری پوشه ها و تجهیزات آموزشی مناسب است .

  • می توانید از یک بسته ماژیک های‎لایت رنگی استفاده کنید، سپس پوشه ها، یادداشتها و برچسب ها را توسط آنها علامت گذاری کنید.
  • هر رنگ را برای یک موضوع از مطالب درسی در مدرسه اختصاص دهید.
  • وقتی که در حال رنگ آمیزی یادداشت ها و جمع آوری و قرار دادن آنها در هر فایل هستید از رنگهای هماهنگ استفاده نمایید.

هنگامی که شما از یک کد رنگی استفاده کنید انجام تکالیف برایتان ساده تر خواهد شد.

آشفتگی خود را با لیست کارهای روزانه کنترل کنید

آیا شما در اوایل صبح هنگامی که می خواهید به مدرسه بروید آشفته هستید؟ چک لیست ها می توانند به شما کمک کنند تا آرامش خود را حفظ کنید. چک لیست می تواند انجام وظایف یک روز از مسواک زدن دندانها تا آماده کردن وسایل برای مدرسه را به شما یادآوری کند. شما می توانید برای انجام هر تکلیف از یک چک لیست استفاده کنید و بر اضطراب خود غلبه نمایید.

برای خود قوانین خانگی وضع کنید

ایجاد یک سری از قوانین دارای مزایای بیشماری است. وضع کردن یک سری قوانین بین دانش آموز و والدین می تواند آنها را از هر گونه سردرگمی که در آینده در انتظارشان است نجات دهد. شما می توانید یک سری قانون جدید ایجاد کنید:

  • چه زمانی از شبانه روز را برای انجام تکالیف در نظر میگیرید.
  • هر آنچه که دانش آموزان باید در زمانهای مختلف انجام دهند و والدین باید نسبت به آنها مطلع باشند.
  • چه نوع ابزار یا فن آوریهایی را دانش آموزان انتظار دارند که والدین برایشان تهیه کنند.
  • آنچه که دانش آموزان و والدین از همدیگر به عنوان پاداش عملکرد خود انتظار دارند.

دانش آموزان می توانند از پاداشهایی که به صورت هفتگی دریافت میکنند بهره مند شوند، والدین هم میتوانند با رهایی از بحث های شبانه با فرزندانشان برای عدم انجام تکالیف احساس آرامش کنند.

منبع: thoughtco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *