آمادگی برای آزمون تافل

قبل از اینکه یک راهنمایی جامع برای آماده شدن در آزمون تافل در اختیار شما قرار بدیم، بهتره که بدونید تافل چی هست و چرا اینقدر مهمه. مطمئنا اگه آشنایی کافی با این آزمون رو نداشته باشید، بارها و بارها اسم اون رو شنیدید و با تابلوهای تبلیغاتی متفاوتی جهت کلاس های آمادگی تافل مواجه شدید.

تافل چه آزمونی هست؟

تافل، آزمون زبان انگلیسی، به عنوان یک زبان خارجی هست که یک گام اجتناب ناپذیر برای پذیرش در مدارس و دانشگاه های خارج از کشور محسوب میشه. آزمون تافل، گسترده ترین و مورد قبول ترین آزمون انگلیسی در سراسر جهان هست.  برای همین هم هست که می گن تافل می تونه به شما کمک کنه به هر کشوری که می خواهید برید. بیش از 8500 کالج، دانشگاه و آژانس های مختلف در 130 کشور دنیا، نمره آزمون تافل رو قبول دارند، از جمله آمریکا، کانادا، انگلستان و استرالیا. با آزمون تافل به اون ها اثبات میشه که شما مهارت های لازم خوندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن رو دارید، مهارت هایی که برای دانشگاه ها ضروری هستند.

چگونه برای آزمون تافل آماده شوید؟

برای آماده شدن، شما باید با محتوای آزمون آشنا بشید. باید بدونید که از چه منابعی سوال طرح میشه، هر بخش از مطالب چه سهمی رو در آزمون به خودش اختصاص میده و چه مدل سوالهایی قراره در آزمون وجود داشته باشه. بعد از اون کلید آمادگی کامل برای آزمون تافل، تمرین کردن هست. باید تا حد ممکن روی مهارت های زبان انگلیسی تون کار کنید. از اون جایی که زبان انگلیسی فرار هست، هر چی که بیشتر تمرین کنید، انگلیسی شما قوی تر میشه. همه مهارت های انگلیسی؛ نوشتن، صحبت کردن، خوندن و گوش دادن، باید به طور کامل تقویت بشن.

تمرین تست زدن

بهترین راه برای آمادگی در آزمون تافل این هست که به اندازه کافی تست بزنید. یک کتاب مناسب که تعداد زیادی آزمون آزمایشی داشته باشه، پیدا کنید. از کتاب های واژگان، سی دی ها، تمرین تست و همچنین کتاب هایی با پاسخ های تشریحی، کمک بگیرید. یک راه دیگه هم که می تونه براتون مفید باشه، معلم گرفتن یا کلاس رفتن هست. کلاس های زیادی هستند که شما رو برای آزمون تافل آماده می کنند. اما اگه شما خودتون دارید به تنهایی برای آزمون تافل، تمرین می کنید، باید تعدادی کتاب کلیدی و منبع خریداری کنید. به یک کتاب اکتفا نکنید. چندین کتاب تافل، از انتشارات مختلف بخرید. از افرادی که قبلا این آزمون رو دادند، کمک بگیرید.

تمرین مهارت های انگلیسی

  • تمرین مهارت صحبت کردن در انگلیسی

سعی کنید تا جایی که امکان داره به زبان انگلیسی صحبت کنید. با دوستان، خانواده و هر کسی که میشه به انگلیسی صحبت کنید. صحبت کردن به زبان انگلیسی به شما اعتماد بنفس میده و در آمادگی شما برای آزمون خیلی موثر هست. شما باید سعی کنید که درک قوی ای از گرامر داشته باشید.

  • تمرین مهارت نوشتن در انگلیسی

سعی کنید مقالات و سخنرانی های زیادی رو به انگلیسی بنویسید. این کار باعث افزایش دامنه لغات شما میشه. مجلات انگیسی رو که در اونها میشه واژگان سخت و دشوار و همچنین واژگانی برای استفاده در سطح آکادمیک پیدا کرد رو جمع آوری و نگهداری کنید. برای نوشتن از واژگان اون ها کمک بگیرید.

  • تمرین مهارت خوندن در انگلیسی

با صدای بلند بخونید. کتاب و مقالات انگلیسی از نویسندگان خوب رو دانلود کنید، وبلاگ ها، روزنامه ها، مقالات و نامه های معروف و عبارات انگیسی جدید رو بخونید. مهارت خوندن رو بدون اینکه یک دیکشنری در کنار دستتون داشته باشید، تمرین کنید. دامنه لغات خودتون رو افزایش بدید چون بیشتر سوالات مطرح شده در امتحان به واژگان مربوط میشه.

نکات کلیدی

  1. تافل، توانایی شما رو برای ورود به دانشگاه های آمریکایی، اندازه گیری میکنه. سایر کشورهای انگلیسی زبان هم باید به عنوان پیش شرط برای قبولی در دانشگاه های آمریکایی این آزمون رو پشت سر بذارند. شما باید تمرکزتون رو روی یادگیری زبان از کتاب ها، مجلات و فرهنگ لغات بذارید، به تبلیغات و نوشته هایی که هر جایی می بینید، کم تر توجه کنید.
  2. به طور کامل در مورد مقررات و نمرات تافل تحقیق کنید. اکثر افراد، در این آزمون برای پذیرش دانشگاه ها و مدرسه های مختلف، شرکت می کنند. مقررات و نمره ای که باید کسب کنید، برای دانشگاه های مختلف، متفاوت هست. پس قبل از اینکه امتحان بدید، بدونید برای دانشگاهی که شما برای اون قصد دریافت پذیرش دارید، چه نمره ای باید کسب کنید و یا اینکه چه مقررات خاصی داره.
  3. تافل یک ضرورت برای تمام افراد غیر انگلیسی زبان هست اگه می خواهند پس از دبیرستان، برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برن. برای اینکه با موفقیت این امتحان رو پشت سر بذارید، ضروری هست که به اندازه کافی برای اون خودتون رو آماده کنید. برای تافل، باید دانش کافی در مورد هر 4 مهارت زبان انگلیسی رو داشته باشید. حفظ کردن راه مناسبی نیست. تمرین مهارت های مختلف برای موفقیت در این آزمون به شما کمک می کنه.

منبع: myprivatetutor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *