آمادگی برای آزمون آیلتس

آیلتس، سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی، یکی از عمومی ترین و محبوب ترین آزمون های جهان است که برای تحصیل، کار و مهاجرت، کاربرد دارد. این آزمون در 135 کشور برگزار میشه و هر ساله هزاران نفر در این آزمون شرکت می کنند. آیلتس، هر چهار مهارت زبان؛ یعنی گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن رو مورد آزمایش قرار میده. این آزمون شهرت جهانی داره و بیش از 10000 سازمان در سرار جهان نتیجه ی اون رو قبول دارند. این سازمان ها شامل انواع مختلف مدارس، دانشگاه ها، موسسات و سازمان های حرفه ای می شوند. آیلتس، از یک آزمون شفاهی برای تست مهارت های زبان انگلیسی شما استفاده میکنه. که این روش موثرترین راه برای سنجش مهارت های زبانی ست و به همین دلیل هم هست که برای سازمان های معتبر جهانی قابل قبول هست.

آزمون آیلتس به چه صورت هست؟

همون طور که چندین بار گفتم و همه شما هم می دونید، زبان 4 مهرت اصلی داره و این آزمون هم در 4 قسمت برگزار میشه و هر کدوم از این مهارت ها رو مورد امتحان قرار میده. امتحان مهارت های خوندن، نوشتن و گوش دادن در یک روز برگزار میشه و امتحان صحبت کردن در روز بعد از اون توسط یک فرد آزمون گیرنده که به صورت رو در رو با شما حرف میزنه، برگزار میشه. برای مهارت نوشتن، شما باید یک پاراگراف در حدود 250 کلمه بنویسید. آزمون آیلتس برای افرادی هست که قصد ادامه تحصیل و یا پذیرش در سازمان های حرفه ای انگلیسی زبان رو دارند. این آزمون در بیش از 1100 مکان در جهان، برگزار میشه.

بهبود و تقویت مهارت های زبان انگلیسی مهم ترین بخش آماده شدن برای آزمون آیلتس محسوب میشه. افرادی در این آزمون قبول میشن که زبان انگلیسی قوی ای داشته باشند. روی تمام مهارت های زبان متمرکز بشید و فقط برای خوندن و نوشتن تمرین نکنید. از دستورالعمل هایی که در سایت رسمی آیلتس اومده هم می تونید کمک بگیرید.

راه هایی برای بهبود زبان انگلیسی

  • داشتن تسلط کافی بر زبان انگلیسی در هنگام آمادگی برای آزمون آیلتس، ضروری ست. آیلتس، همه ی بخش های مختلف انگلیسی رو مورد امتحان قرار میده برای همین خیلی مهم هست که روی زبانتون تمرکز کنید. چهار مهارت پایه در زبان وجود (خوندن، شنیدن،نوشتن و صحبت کردن) داره که شامل دستور زبان، نشانه ها، عبارت و … میشن که شما باید همه رو به اندازه کافی بلد باشید.
  • برای تقویت مهارت نوشتن شما باید شروع کنید به نوشتن. وقایع روزانه، سخنرانی، مقاله و انشا بنویسید. نوشتن به شما کمک می کنه که برای آزمون آماده بشید و در درک سوالات آزمون هم خیلی تاثیر داره.
  • مهارت خوندن شما با روزنامه، مجلات و مقاله خوندن، تقویت میشه. شما باید از مسائل روز آگاهی داشته باشید. شما می تونید مقالات و درک مطلب های آزمون های سال های گذشته آیلتس رو جمع آوری کرده و اون ها رو بخونید تا آمادگی کافی برای امتحان کسب کنید.

  • اکثر ما در صحیح صحبت کردن به زبان انگلیسی مشکل داریم. بنابراین برای تقویت این مهارت تا جایی که می تونید با اطرافیانتون انگلیسی صحبت کنید. سعی کنید که با افراد مکالمه رو در رو داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که با تلفظ و دستور زبان صحیح صحبت می کنید. آیلتس، یک آزمون شفاهی داره که شما باید به صورت رو در رو با فرد امتحان گیرنده صحبت کنید.
  • اغلب افراد مهارت شندین رو نادیده می گیرند، در حالی که این یکی از مهم ترین مهارت های زبان است. تا جایی که براتون ممکن هست به زبان انلیسی گوش بدید. با افراد به انگلیسی ارتباط برقرار کنید. رادیو و اخبار انگلیسی گوش کنید همچنین از آهن ها و سخنرانی های افراد معروف انگلیسی زبان هم می تونید کمک بگیرید.
  • اطمینان حاصل کنید، دستور زبان رو به درستی یاد گرفتید و به کار می برید. در حین تمرین برای آزمون، به کاربرد صحیح عبارات، نشانه ها و افعال دقت کنید.
  • برای نوشتن صحیح کلمات تمرین کنید و اونها رو یاد بگیرید. فقط کمی اشتباه کردن در املا کلمات میتونه کلی نمره شما در آزمون رو پایین تر بیاره. خودتون رو برای مقدمه و نتیجه گیری بخش نوشتن مقاله در آزمون آیلتس آماده کنید. یاد بگیرید که چجوری کلمات و عبارات رو به هم مرتبط کنید و از ضرب المثل های انگلیسی استفاده کنید. با این تمرینات کلی در وقتتون هنگام آزمون، صرفه جویی میکنید و این اثبات میکنه که شما به اندازه کافی برای آزمون خودتون رو آماده کردید.
  • اگه شما می خواهید به تنهایی برای این آزمون آماده بشید باید کتاب های زیادی رو در انواع مختلف و انتشارات متفاوت، جمع آوری کنید و با سعی و پشتکار کافی برای کسب آمادگی لازم تلاش کنید. پیدا کردن نمونه سوالات این آزمون از اینترنت و برگزاری آزمون ها آزمایشی می تونه خیلی بهتون کمک کنه.

منبع: myprivatetutor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *